Goście

Kim są łowcy wyzwań?

Do udziału w programie zapraszamy osoby, które chcą się podzielić swoją historią, opowiadać o podejmowanych wyzwaniach z różnych dziedzin życia, o ciekawych ideach, a także przekazywać wiedzę i doświadczenia, które inspirują i motywują do doskonalenia się.

Podcast prowadzi Paweł Ptaszyński, właściciel marki cnwmedia.pl i realizator radiowy z wieloletnim doświadczeniem.

Część wydań realizowana jest bez udziału gości, w nich Paweł opowiada o swoich wyzwaniach oraz dzieli się wiedzą.

Zapoznaj się z zasadami uczestnictwa w programie

Udział w audycji jest dobrowolny, a jeżeli deklarujesz swoją chęć udziału w programie, to zakładamy, że rozumiesz i akceptujesz wszystkie poniższe zasady i formułę programu.

Zasady

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdziesz zasady ujęte w formie najczęściej zadawanych pytań.

Teoretycznie… każdy, kto lubi wyzwania i chce o nich słuchać. W praktyce ten program skierowany jest głównie do osób, które szukają swojej drogi, wątpią w swoje talenty i umiejętności, nie wierzą, że mogą umeblować sobie życie w dogodny dla nich sposób.

Pokazując różne historie oraz dzieląc się wiedzą staramy się zachęcać do podejmowania działania, pokazywać, że fajnie jest coś robić i że nie zawsze każde z działań musi prowadzić do nagrody.

Czy warto dzielić się takimi historiami skoro w Internecie jest tego pełno? Jeżeli dzięki wysłuchaniu jednego wydania programu chociaż jedna osoba przynajmniej zastanowi się, zacznie zadawać sobie pytania i pokusi się o autorefleksję, to znaczy, że warto. Może się okazać, że właśnie coś w życiu tej osoby i jej otoczenia będzie się zaczynało zmieniać. Na lepsze.

Przede wszystkim – o wyzwaniach! Przed programem ustalany jest zakres tematyczny audycji oraz krok po kroku omawiamy scenariusz z uwzględnieniem poszczególnych następujących po sobie kolejnych części programu i tego, czemu będą poświęcone.

Zależy nam na tym, żeby wyciągnąć z Twojej historii jak najwięcej ciekawych i inspirujących myśli. Pamiętaj, że program kierujemy do osób, które szukają swojej drogi, chcą podejmować wyzwania, a często brakuje im wiedzy, pomysłu, odwagi i impulsu, żeby zacząć.

Nie. Przed programem nie wysyłamy gościom listy pytań. Zależy nam na zarejestrowaniu naturalnej, dającej się słuchać i przyjaznej dla wszystkich rozmowy, a nie monologu czy odpowiedzi odczytywanych z kartki.

Ustalamy zakres tematyczny wydania po to, żeby się go trzymać.

Cechą wspólną każdego wydania jest to, że na początku rozmowy każdy z gości dostaje pytanie o ostatnie zrealizowane wyzwanie.

Program nagrywany jest w jednorazowym podejściu. Nagranie realizujemy w studiu GOcast lub, w określonych przypadkach, wyjazdowo.

Program nagrywany jest w taki sposób, jakby był realizowany na żywo, aby zminimalizować konieczność ingerencji w gotowe nagranie. Szanujemy Twój czas i oczekujemy tego samego.

Jeżeli w trakcie realizowania programu zdarzy się coś, co zakłóci przebieg nagrania, wówczas te elementy zostaną z programu wycięte.

Rozmawiając i przekazując wiedzę staramy się przede wszystkim dobrze bawić. Atmosfera w programie jest przyjazna, mile widziany jest dobry humor, dystans i pozytywne nastawienie, ale nie zapominamy o elementarnych zasadach kultury.

W przypadku nagrania zdalnego wykorzystujemy platformy Skype, Zoom lub Google Meet, a także korzystamy z usług zamiejscowego zewnętrznego studia nagraniowego, jeżeli jest taka możliwość.

Jeżeli nagrywamy program zdalnie, a nie masz dostępu do studia nagraniowego, poinformuj nas o tym. Pomożemy Ci zrealizować nagranie, aby uzyskać możliwie najlepszą jakość nagrania.

Nie. Nie wysyłamy nagranego programu “do akceptacji” czy “autoryzacji”. Zakładamy, że występujesz w audycji świadomie, jesteś osobą pełną pasji, a przede wszystkim dorosłą, która wie, co chce przekazać i bierze odpowiedzialność za swoje słowa.

Do odsłuchania przed emisją program mogą otrzymać tylko goście biorący w nim udział w ramach programu partnerskiego.

Jeżeli w trakcie nagrania uznasz, że zdarzyło Ci się powiedzieć coś, czego nie powinno być w programie – powiedz to od razu, wówczas zaczniemy kwestię od początku, zaznaczymy w nagraniu niefortunny moment i w postprodukcji wytniemy niepożądany fragment.

Jeżeli natomiast podczas nagrania padnie pytanie dotyczące czegoś, o czym nie chcesz mówić – to po prostu powiedz o tym. Nikt się za to nie obrazi.

Podcast “Łowcy wyzwań” dostępny jest między innymi na naszej autorskiej platformie GOcast. oraz aplikacjach Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts i innych dedykowanych serwisach.

Zanim się zgłosisz - posłuchaj

Posłuchaj dotychczasowych wydań z udziałem gości. Zapoznaj się z atmosferą programu, sposobem jego realizacji.

Chcę wystąpić

Formularz zgłoszeniowy do programu

Jeżeli Twoje zgłoszenie uznamy za interesujące, wówczas skontaktujemy się z Tobą. Ze względu na duże zainteresowanie programem czas oczekiwania na udział może się wydłużyć nawet do kilku miesięcy.


Każda historia jest szczególna, jeżeli tylko prowadzi do czegoś dobrego. Nawet ta najprostsza.

— motto programu “Łowcy wyzwań”