Produkcja multimediów to czasami trudna sprawa, szczególnie, gdy nie ma się doświadczenia, wiedzy lub sprzętu. Nasze nowe studio nagrań to miejsce, jakiego Zielona Góra jeszcze nie miała, a które, jak się okazuje, jest bardzo potrzebne!

Oto nadeszło nowe!

To nie jest typowe studio nagrań. Pod tym pojęciem kryło się do tej pory miejsce, w którym zespoły lub soliści mogli przyjść, rozstawić i podłączyć sprzęt. Potem pod okiem i uchem realizatora nagrywać muzykę i wokale, a potem zrobić miks i mastering. W naszym studiu produkuje się multimedia.

studio nagrań zielona góra cnw mediaPo co powstało takie miejsce? Jak się okazuje – z potrzeby. Po pierwsze z powodu braku sprzętu. Gdy trzeba raz na jakiś czas nagrać wypowiedź, wywiad lub głos, nie ma sensu inwestować w sprzęt. Sprzęt, który przecież będzie leżał, a już tym bardziej nie warto budować studia. Wiele firm, skądinąd słusznie, podchodzi do produkcji multimediów zgodnie z zasadą, że “nie trzeba kupować krowy, żeby napić się mleka”.

– I właśnie dlatego miejsce, w którym można skorzystać ze sprzętu i doświadczenia, było w Zielonej Górze tak bardzo potrzebne – mówią nam zaprzyjaźnieni przedsiębiorcy.

Drugi powód to brak… miejsca. Jeżeli chcesz nagrać wypowiedź lub wywiad, czy to w audio czy w wideo, a dookoła dźwięki biura, maszyn, współpracowników – to przyjdź do nas. W kameralnej atmosferze usiądziesz przed mikrofonem lub kamerą, w wygodnym fotelu, w wygłuszonym pomieszczeniu. Nagrasz to, co masz do nagrania, my gotowe nagranie wysyłamy Tobie i po kłopocie!

Trzeci powód to brak doświadczenia i wiedzy. Nie każdy umie, nie każdy się na sprzęcie, nie każdemu przychodzi to łatwo, a w naszym studiu nie będzie konieczności biegania od aparatu do fotela, bo obsługę sprzętu i realizację nagrania zostawiasz nam.

Czwarty powód to… pandemia. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami wiele przedsięwzięć zostało przeniesionych do Internetu, a nasze studio już w tym pomaga. Między innymi artyści mogą skorzystać z naszego miejsca i transmitować w świat swoje wykonania. Tuż po otwarciu studia zgłosił się do nas nasz dobry znajomy – Andriej Kotin. Rosjanin, który swoje życie związał z Zieloną Górą, wystąpił 20. listopada podczas wyjątkowego koncertu online, który dla niego wyprodukowaliśmy.

studio nagrań zielona góra

Co można nagrać?

Multimedialne studio nagrań – tu cała biznesowa i kulturalna Zielona Góra może znaleźć sposób na jego wykorzystanie. Zacznijmy od dźwięku. Nasze autorskie podcasty, takie, jak “Łowcy wyzwań”, “Przy barze” czy “Włącz się!” powstają lub powstały właśnie w tym studiu. Oprócz podcastów i wywiadów możemy nagrać:

  • ścieżki lektorskie, narracje, wypowiedzi pojedynczych osób czy rozmowy
  • proste utwory muzyczno-wokalne np. gitara i śpiew
  • audiobooki

Prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy w grę wchodzi obraz, czyli zdjęcia i klipy. Tutaj pomysłów na wykorzystanie jest mnóstwo, bo jesteśmy gotowi na realizację między innymi:

  • podcastów w wersji wideo, wypowiedzi pojedynczych osób czy rozmowy
  • transmisji na żywo wypowiedzi, rozmów a nawet mini-koncertów
  • proste scenki dla dzieci
  • zdjęć i prostych ujęć z wykorzystaniem green screena

Być może przychodzi Tobie na myśl jakaś możliwość skorzystania, o której nie wiemy – podziel się nią z nami.

Co możemy zrobić dla Ciebie my?

Zależy nam, aby Twoja realizacja przebiegła sprawnie i efektywnie, dlatego czeka na Ciebie sprzęt: mikrofony bezprzewodowe, aparaty i kamery, wygodne fotele, oświetlenie, bezpłatne Wi-Fi lub stabilny Internet światłowodowy na kablu, jeżeli będziesz takowego potrzebować.

Możemy zaaranżować dla Ciebie studio tak, jak sobie tego zażyczysz. Na niewielkiej przestrzeni zorganizujemy scenerię tak, aby Twoje nagranie czy transmisja spełniały oczekiwania Twoje i widzów.

Wszystko to w samym centrum miasta, z dogodnym dojazdem i miejscem do zaparkowania.

Masz pytania? Koniecznie skontaktuj się z nami na Facebooku, mailowo lub telefonicznie. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!