Transmisje online – Zielona Góra już teraz może się pochwalić dostępnością profesjonalnych usług transmisji w dodatku w przystępnych cenach. Po polu ruchomych obrazów poruszamy się od lat, co zresztą niejednokrotnie udowadnialiśmy na przykładzie klipów dla branży sportowej czy rozrywkowej. Do tego mamy doświadczenie w zakresie realizacji na żywo. Z pewnością możemy powiedzieć, że pandemia stała się katalizatorem tego, co i tak prędzej czy później w życiu naszej firmy by się wydarzyło, a mianowicie transmisje na żywo.

Kto może skorzystać?

Teoretycznie i praktycznie… to każdy. Ale uściślijmy, od początku. Przede wszystkim w okresie pandemii, gdy trzeba zachować fizyczny dystans, nie można się gromadzić, a organizacja różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych obwarowana jest limitem uczestników, transmisje online są na pewno szansą na powiększenie audytorium.

Przeniesienie wydarzeń do Internetu to recepta na bolączki związane z koronawirusem. Wydarzenia kulturalne, biznesowe, okolicznościowe, a także konferencje czy szkolenia – dzięki transmisji na żywo w Internecie uda się dotrzeć do szerokiego grona odbiorców przy zachowaniu bezpieczeństwa.

Jak to robimy?

Do transmisji online wykorzystujemy wiele kamer, zarówno statycznych, jak i dynamicznych, by widz mógł poczuć się obecny na miejscu. Zestaw kamer dopasowujemy indywidualnie do rodzaju wydarzenia. Zależy nam na wysokiej jakości przekazu, dlatego do każdej transmisji zapewniamy dedykowaną profesjonalną oprawę wizualną – czołówki, przerywniki, podpisy i inne elementy wzbogacające streaming. Chcemy sprawić, by jakość przekazu nie odbiegała od transmisji na poziomie telewizyjnym. Transmisję możemy zrealizować zarówno w mediach społecznościowych klienta lub też na życzenie na naszym facebookowym profilu, jak i w społecznościówkach serwisu GOcast.

Jak wygląda produkcja takiej transmisji krok po kroku?

  • Dzwonisz do nas i rozmawiamy. Dowiadujemy się od Ciebie co będziemy pokazywać, jak długo ma trwać transmisja, skąd i w jakich warunkach będziemy nadawać do sieci. Przekazujesz nam dane na temat pomieszczenia, oświetlenia, warunków akustycznych, dostępnego tam sprzętu oraz pozostałe techniczne szczegóły wraz ze scenariuszem wydarzenia.
  • My mając tę wiedzę zaczynamy układać szczegóły realizacji dopasowane do planu sytuacyjnego. Dobieramy odpowiednią ilość kamer, ludzi, ewentualnie dodatkowy niezbędny sprzęt, jak na przykład oświetlenie, nagłośnienie (jeżeli takowego brakuje). Przedstawiamy kosztorys takiej operacji.
  • Po zaakceptowaniu oferty przystępujemy do realizacji. Produkujemy multimedia niezbędne do realizacji transmisji – czołówkę, przerywniki, podpisy i inne elementy, które uznasz za niezbędne.
  • Mając gotowy plan transmisji przystępujemy do rozlokowania sprzętu w miejscu transmisji. Trochę kabli jest do rozwinięcia i rozłożenia, zatem nie możemy tego robić na ostatnią chwilę. Staramy się mieć gotowość sprzętową najpóźniej godzinę przed wydarzeniem.

O czym warto pamiętać?

Jeżeli chcesz nadać doskonałą transmisję ze swojego wydarzenia warto poinformować nas wcześniej o tym, że:

  • Nie masz oświetlenia, a przydałoby się mieć. Podczas produkcji obrazów ruchomych aranżacja oświetlenia to ważny element. Niedoświetlone pomieszczenie, półmrok czy cienie nie są sprzymierzeńcami transmisji wideo. Jeżeli nie masz oświetlenia to powiedz nam o tym, zapewnimy je, aby Twoją transmisję oglądało się dobrze.
  • Nie masz nagłośnienia lub mikrofonów. To, co oprócz słabego obrazu zniechęca widzów do oglądania, to słabo słyszalny lub zniekształcony zakłóceniami dźwięk. O ile podczas wydarzenia Ty będziesz siebie słyszeć, to nie znaczy, że w transmisji będzie to dobrze słyszalne. W razie potrzeby zapewnimy mikrofony bezprzewodowe przypinane na odzież lub całościowe nagłośnienie eventu. Jeżeli decydujesz się samodzielnie zapewnić nagłośnienie – upewnij się, że stawiają je profesjonaliści.
  • Wydarzenia odbywać się będą w więcej niż jednym miejscu. Staramy się pokazywać wydarzenia jak najlepiej, a jeżeli tuż przed transmisją nagle zaskoczy nas informacja, że przydałaby się jeszcze jedna kamera na drugim końcu budynku, to wtedy możemy nie zdążyć ze spełnieniem tego życzenia. Dlatego planujemy i ustalamy wszystko wcześniej, żeby uniknąć takich niespodzianek.

Jak wspomnieliśmy na początku: Zielona Góra już nie musi czekać na transmisje online, których produkcja nie będzie kosztowała majątku. Wiemy, że w czasie pandemii skutki kryzysu z nią związane dotykają każdego z nas. To właśnie dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom lokalnego biznesu i chcemy go wspierać tak, abyśmy wspólnie wyszli obronną ręką.

To ile to kosztuje?

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie i dowiedz się więcej na temat transmisji do Internetu.