Podcast to “radio na żądanie”. Podcast to miejsce, w którym można przemawiać, rozmawiać, rozprawiać, śpiewać, dyskutować, spierać się, prezentować, czyli słowem… można wszystko. Podając treści słuchaczom można je podać ot tak po prostu, ale można je osadzić w ciekawej formie i podawać odbiorcy w sposób atrakcyjny. Paweł Ptaszyński w swoim e-booku “Ubierz podcast w ładne dźwięki” opowiada o tym jak planować, jak realizować i jak sprawić, żeby oprawa “pracowała” na rzecz autora programu.
Po co podcastom oprawa?
To pytanie retoryczne, bo my od dawna już wiemy, że podając treści warto je ubrać w ładne szaty. Równie dobrze można zapytać: “a po co w restauracji zastawa stołowa?”. Przecież niezależnie od tego, co dajemy jeść gościom – można podać danie na tekturowej tacce. Taniej, ekologiczniej, zmywać nie trzeba. Tylko kto będzie chciał przyjść do takiej restauracji?
Inna rzecz, gdy przychodzimy do restauracji, w której czekają ładne talerze, błyszczące sztućce, krystalicznie czyste kieliszki do wina. To drobiazgi, ale zwracamy na nie uwagę i także mają wpływ na to, czy do lokalu wrócimy, czy damy sobie spokój. Nieważne, czy danie lub treść podcastu jest prosta czy wykwintna, warto zwrócić uwagę na to, jak je gościom podajemy.
Ubieramy podcast w ładne dźwięki
Jak zatem skonstruować oprawę? Jakimi kryteriami się kierować? Czy oprawa może zaoszczędzić nasz czas, który poświęcamy na przygotowanie podcastu? Na te i wiele innych pytań odpowiada w naszym e-booku Paweł Ptaszyński – właściciel firmy cnw media, autor podcastu “Łowcy wyzwań”, a przede wszystkim doświadczony realizator radiowy.
Przygotowanie oprawy, jej elementy, założenia techniczne to jedno. Duża część naszego e-booka poświęcona jest realizacji podcastu z użyciem dedykowanej konsolety RØDECaster™ Pro. To narzędzie, które może sprawić, że nasz podcast osiągnie poziom realizacji, jaki spotykamy wśród profesjonalnych realizatorów. Nasz podcast będzie brzmiał tak, jak programy na przykład w stacjach radiowych.
Jak korzystając z konsolety, która z emisją radiową ma niewiele wspólnego, wyciągnąć maksimum możliwości? Jak produkować program, który w brzmieniu nie będzie ustępował zawodowym produkcjom?
Kiedy wychodzi e-book?
Jeszcze w pierwszym półroczu 2021 roku w Internecie pojawi się e-book “Ubierz podcast w ładne dźwięki”. Będzie on zarówno w formie do czytania, ale również… do słuchania w formie audiobooka.
Obserwuj profile cnw media na Facebooku i Instagramie, tam sukcesywnie będą pojawiać się nowe informacje dotyczące książki.
Miłego podcastowania!