Warsztaty podcastowe – ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym środkiem przekazu, często mają wiele pytań. Szukają rozwiązań, chcą przedstawić komuś i przedyskutować swoje pomysły. Taką możliwość dajemy chętnym w ramach naszego autorskiego programu szkoleniowego.

O tym, że zajmujemy się podcastami, pisaliśmy już między innymi przy okazji uruchomienia naszej platformy GOcast.. To miejsce, w którym chcemy skupiać twórców ciekawych treści oraz wydawać nasze autorskie podcasty oryginalne. Jeżeli śledzisz uważnie nasze kanały informacyjne, to na pewno nie umknęły Twojej uwadze takie tytuły, jak “Łowcy wyzwań”, “Przy barze” albo “Trzy razy trzy”. To programy, które powstały w naszej firmie i z naszej inicjatywy, ale mamy w repertuarze również podcasty komercyjne. Na przykład “Magazyn możliwości” czy inspirujące artykuły dla The ARQ.

Warsztaty dla początkujących

Doświadczenie w produkcji audio wykorzystujemy do produkowania podcastów własnych i tych na zlecenie. Ponadto dzielimy się także wiedzą z tymi, którzy jej potrzebują. Wielką przyjemnością była organizacja i zrealizowanie warsztatów podcastowych dla przedstawicielu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Warsztaty podcastowe, które przygotowaliśmy, to propozycja szyta na miarę, by możliwie maksymalnie odpowiedzieć na pytania i wątpliwości uczestników.

Gdy zaczyna się przygodę z podcastingiem, często autorzy nowego programu nie wiedzą od czego zacząć. W przypadku warsztatów dla reprezentantów zielonogórskiej uczelni okazało się, że wiedzą o podcastach całkiem dużo. Jednakże potrzebowali usystematyzować wiedzę i uzupełnić ją o brakujące elementy.

Efekty zorganizowanych warsztatów będziecie mogli śledzić w programie “Konglomeraty, czyli sukcesy absolwentów”.

Jak wyglądają warsztaty?

Przede wszystkim spotykamy się w kameralnym gronie. Nasza propozycja szkoleniowa to nie wykład na uniwersyteckiej auli, ale kilkuosobowe spotkanie, by zagwarantować bezpośredni kontakt, możliwość rozmowy, zadawania pytań, rozwiewania wątpliwości. Spotykamy się w naszym podcastowym studiu, gdzie uczestnicy mogą zobaczyć (i usłyszeć!) ile daje wygłuszenie pomieszczenia do nagrywania.

Podczas warsztatów poruszamy się w kilku podstawowych obszarach: ogólna wiedza o podcastach, planowanie koncepcji programu i poszczególnych wydań, przygotowanie podcastu od strony technicznej, praca z mikrofonem i prowadzenie programu i w końcu – dystrybucja i promocja podcastu.

Tylko uczestnicy naszych szkoleń mogą zobaczyć, jak wygląda profesjonalna praca z konsoletą podcastową RØDECasterPro australijskiej firmy RØDE. Między innymi o tym urządzeniu pisze Paweł Ptaszyński w e-booku “Ubierz podcast w ładne dźwięki”.

Ciekawią Cię podcastowe tematy? Zapisz się na spotkanie warsztatowe już teraz. Skontaktuj się z nami, a przygotujemy program szkoleniowy specjalnie pod Twoje potrzeby.

Miłego podcastowania!