Produkcja podcastów, czyli przełamujemy barierę dźwięku!

Firma cnw media pierwszy podcast stworzyła w 2015 roku dla nieistniejącego już biura nieruchomości z Gorzowa Wielkopolskiego. Była to seria krótkich produkcji zawierających praktyczne porady dla tych, którzy zapragnęli zakupić własne “M”. W tamtym okresie niewiele firm decydowało się na marketing treścią audio. Natomiast w roku 2020 podcasty wręcz wybuchły, dlatego my chcąc iść z duchem czasu ponownie i na bogato zaproponowaliśmy naszym partnerom właśnie profesjonalne produkcje audio tego typu.

W taki oto sposób produkcja podcastów w naszym wydaniu zainteresowała twórców internetowego magazynu THE ARQ. Jak to wygląda w praktyce? Oni tworzą treści pisane, my przekształcamy je w dźwięk. O tym, jak wygląda produkcja podcastów na przykładzie tego portalu pisaliśmy tutaj.

Jakość ma znaczenie

Pierwszym pomysłem na rozwój podcastów w kraju jest postawienie na jakość produkcji i jej planowania.

Niewątpliwie jeżeli podcasty mają się rozwijać, to w związku z tym produkcja podcastów musi nieść ze sobą wzrost jakości. Dlatego też “good is good enough” przestanie wystarczać. Szczególnie, że już do podcastowych drzwi zaczynają pukać podmioty komercyjne.

Tak uważa Paweł Ptaszyński, właściciel cnw media i twórca podcastu “Łowcy wyzwań”.

Bezsprzecznie – by podcast był atrakcyjny trzeba go odpowiednio “opakować”, nadać mu profesjonalną formę i oprawę: dżingle, podkłady muzyczne, realizację.

Na scenę wchodzi GOcast.!

Bez wątpienia w 2020 roku flagowym produktem cnw media mają być oryginalne podcasty, a każdy z nich ma mieć swoje miejsce w serwisie GOcast.

Planujemy wprowadzić między innymi sezonowość produkcji. Tak jak dzieje się to w przypadku popularnych platform streamingowych z serialami.

Właściciele powstającego serwisu zapraszają do współpracy twórców treści audio.

Ponadto w planach jest przygotowywanie, co godne uwagi, płatnych podcastów o różnej tematyce. Pierwsze z nich mają pokazać się w serwisie jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku.

Do usłyszenia na www.gocast.pl!