Jak się robi podcast po naszemu?

Podcasty to tylko jedno z pól naszej działalności, ale bez wątpienia możemy powiedzieć, że w przypadku tego typu mediów czujemy się “jak u siebie”. Wieloletnie doświadczenie w produkcji dźwięku, ale przede wszystkim w mediach radiowych, to mocny atut i argument za tym, że warto zlecić nam stworzenie podcastu na zlecenie.

W czasie wakacji skoncentrowaliśmy się między innymi na przygotowaniu kolejnych propozycji w ramach serwisu GOcast., czyli naszej autorskiej podcastingowej platformy. O jej założeniach i kulisach tworzenia pisaliśmy tutaj już jakiś czas temu. Propozycje na jesienną ramówkę serwisu to między innymi podcast “Przy barze”.

O czym mówi się… “Przy barze”?

Poszukując pomysłów na podcasty kierujemy się przede wszystkim tematyką. W myśl filozofii serwisu GOcast. zależy nam, aby przygotowywać podcasty innowacyjne, odkrywające tematykę, której wcześniej nie poruszano. W taki sposób powstał podcast opowiadający o kulisach pracy barmanów. Rozmowy z barmanami prowadzi Mateusz Jamroz, młody dziennikarz radiowy, który wypytuje o kulisy pracy za barem, nietypowe sytuacje, trudne momenty z życia barmanów, nie bojąc się kontrowersyjnych tematów.

Oprawa, oprawa, od młodych wilków oprawa

Produkcja podcastów w naszym przypadku to także przywiązywanie większej uwagi do oprawy, czyli “opakowania” treści, które podajemy. W większości przypadków twórcy polskich podcastów traktują ten element programu po macoszemu, a przecież niewątpliwie to opakowanie w dużym stopniu decyduje o tym, czy klient wybiera dany produkt. To działa nie tylko przy sklepowych półkach, ale również w sferze dźwięku! Dlatego właśnie do stworzenia oprawy tego podcastu zaprosiliśmy inny, młody i dynamiczny głos. To Mateusz Śniechowski, utalentowany wokalista, przyszły aktor głosowy i dubbingowy. Poznać go możesz słuchając również naszego podcastu “Łowcy wyzwań”.

Oczywiście zachęcamy też do sprawdzenia rozmów “Przy barze”. Zarówno w serwisie GOcast., jak i na Spotify!